Do serii Okolicznościowe zaliczamy wszystko, co nie należy do żadnej innej tematyki – a więc zestawy na Chiński Nowy Rok, ale także na Święta czy Walentynki, i również te modele, które nie mają jasnej tematyki czy gratisy – ale one znajdują się w innym artykule. Co więc dziwnego, nietypowego i nieszablonowego czeka nas w 2025 roku?
Wpis będzie aktualizowany – najnowsze informacje będą szare.
Styczeń
Jak na razie wiemy, że w styczniu pojawią się nowe zestawy na Chiński Nowy Rok – jak dotąd wychodziły one w grudniu, ale widocznie coś się zmieniło. Zostały one już oficjalnie zaprezentowane i zapowiadają się naprawdę świetnie.
Dodatkowo ujawniono też wychodzące w tym samym miesiącu konstrukcje na Walentynki – i wyglądają równie dobrze.


Japoński kot szczęścia
40813. 129,99 złotych. 280 elementów.
Tak, oficjalnie ten zestaw kwalifikuje się jako konstrukcja na Chiński Nowy Rok, i nie, wbrew temu, co mówi numer katalogowy, nie będzie to GwP. I to fantastycznie, bo planuję go kupić – to trochę zbyt droga, chociaż przecudowna budowla.


Zakochane niedźwiedzie
40821. 64,99 złotych. 287 elementów.
Nie jest na co czekać.


Tradycyjna chińska lampa
80116. 439,99 złotych. 1295 elementów.
To zdecydowanie coś dziwnego, ale jednocześnie naprawdę pięknego – to naprawdę niesamowite, że co roku projektanci wymyślają kolejne sposoby oddania chińskiej kultury i tego święta, a ta budowla będzie wyglądać fantastycznie na półce.


Pomyślność
80117. 349,99 złotych. 1021 elementów.
Jeszcze jeden świetnie wyglądający, nietypowy model – klockowe przedmioty w skali 1:1 z każdym rokiem robią się coraz popularniejsze. Co ciekawe, na pudełku znajduje się tekst informujący o możliwości składania w trzy osoby z aplikacją LEGO Builder – nigdy wcześniej tego nie widziałem.


Uroczy kanarek Tweety
40824. 149,99 złotych. 412 elementów.
Ten zestaw wyskoczył dosłownie znikąd, nikt chyba nie spodziewał się zestawu na licencji Looney Tunes, ale co z tego, prezentuje się fenomenalnie.
Trochę żałuję, że nie dostaniemy w tym roku żadnego minifigurkowego zestawu na Chiński Nowy Rok, bo zawsze były one znakomite, ale tegoroczna kolekcja jest naprawdę mocna, więc nie będę narzekać.
Luty
Zaprezentowano już dwa wielkanocne zestawy!


Poszukiwanie pisanek z zajączkiem i kurczaczkiem
40808. 54,99 złotych. 140 elementów.
Raczej nic niesamowitego.


Dekoracyjna pisanka
40816. 84,99 złotych. 386 elementów.
Konstrukcja ciekawa w koncepcie, ale raczej przeciętna w wykonaniu.
Marzec


Hołd dla serii Fabuland
40506. 360 złotych. 1026 elementów.
Najnowszy model ekskluzywny dla LEGO House składa hołd starej, zapomnianej przez większość, ale pamiętanej przez hardcorowych fanów serii Fabuland. To już szósty zestaw w tej miniserii, jeden z droższych, ale nie większych dotąd. To naprawdę cudowna konstrukcja, chociaż zdecydowanie nie najlepsza w tej kolekcji.


Duża minifigurka kierowcy wyścigowego
40819. 229,99 złotych. 694 elementy.
Wygląda to fajnie, ale raczej nie jestem fanem samego konceptu – prawdziwą magią zeszłorocznej powiększonej minifigurki była jej wyjątkowość i dziwność, a jeśli zmieni się to w podserię, cały koncept straci sens – i dokłada się do tego też to, że bardziej skomplikowane figurki mają skomplikowane nadruki, i ich oddanie będzie raczej trudne, co widać już w tym zestawie. No i dlaczego akurat kierowca wyścigowy? Nie lepiej było najpierw pójść z czymś z Classic Space?
Kwiecień


Żółta walizka podróżna
40817. 64,99 złotych. 184 elementy.
Budowla zdecydowanie zbędna i niszowa, ale jednocześnie naprawdę ciekawa, kreatywna i dobrze wykonana. To z pewnością coś wyjątkowego.
Czerwiec
Urodzinowe numery
40807. 90 złotych.
Mowa tu najprawdopodobniej o budowalnych świeczkach w kształcie numerów. Dziwne, ale tego już się po tej serii spodziewamy.