Rok 2023 rozpoczął się – z tej więc okazji zajmiemy się seriami, które nadchodzą w tym (lub w przyszłych, bo w niektórych prawie nic nie wiadomo) roku!
Okazuje się, że LEGO nadaje dosyć dziwne robocze nazwy swoim nadchodzącym seriom. Wiele z nich wycieka, tak jak było w przypadku LEGO Avatar, noszącego wcześniej nazwę Kokos. Pewny jest powrót Władcy Pierścieni, bo BrickHeadzy z tej serii już weszły na rynek – zajrzyjcie tutaj po więcej informacji. Podobnie ma się sprawa do LEGO Friends – serii, która była już z nami na rynku od dobrych dziesięciu lat, przechodzącej teraz restart, z nowymi postaciami i świetnymi zestawami – robiłem o tym całą serię postów, do których przejrzenia zachęcam – klikając tutaj przejedziecie do tagu LEGO Friends. Podobnie sprawa ma się z Ninjago – seria przechodzi restart, a nowe zestawy w czerwcu mają wprowadzić nowe postacie – w tym wypadku odsyłam was do tego wpisu, gdzie znajdziecie przeciekowe nazwy nadchodzących zestawów. Jest też niemal pewne, że wraz z Władcą Pierścieni powróci inna kultowa seria – Indiana Jones, jak na razie nazwany kodowo Ananas – przeczytać o jego nowych zestawach możecie tutaj. Co do mniej pewnych serii, mamy dwie nazwy robocze – Tytan i Iskierki, z czego druga seria ma być głównie 4+. Co do Tytana, mamy też nazwy i szczątkowe dane – i tu robi się naprawdę śmiesznie z nazwami.
– 71453, Marchewka-Tytan, 259 elementów.
– 71454, Zielony-Tytan, 237 elementów.
– 71455, Klatka-Tytan, 274 elementy.
– 71456, Balon-Tytan, 434 elementy.
– 71457, Ciemnofioletowy-Tytan, 482 elementy.
– 71458, Czerwony-Tytan, 494 elementy.
– 71459, Kwiat-Tytan, 681 elementów.
– 71460, Kosmos-Tytan, 878 elementów.
– 71461, Świat-Tytan, 1257 elementów.
– 71469, Rekin-Tytan, 1389 elementów.
Nie wiadomo do końca, czy są to nazwy kodowe, czy rzeczywiste (mam wielką nadzieję, że te pierwsze). LEGO zarejestrowało też znak towarowy nazwy Brick to the Future – jest to dosyć ciekawe, bo normalne logo trylogii filmowej widzieliśmy już w zestawie z DeLoreanem. Prawdopodobne, że będzie to jakaś mniejsza seria lub bardziej gra komputerowa – zapewne od TT Games. No właśnie, na temat gier – ciekawi mnie też sprawa tajemniczego LEGO Games, ale o tym już sobie mówiliśmy przy okazji nowości z serii Icons – link znajdziecie tutaj. Do tego dochodzi jeszcze seria LEGO Sonic the Hedgehog, serii, o której wiemy zaskakująco dużo – pisałem o niej w jednym z ostatnich wpisów, a link znajdziecie tutaj. Pozostaje jeszcze jeden zastrzeżony przez LEGO nowy znak towarowy – LEGO Dreamzzz. Seria ma być skierowana do dzieci, i z nazwy możemy wywnioskować, że będzie ona dotyczyć ich sennych marzeń – a może i nawet koszmarów. Tutaj wracamy do Tytana, bo w sumie te nazwy nawet tu pasują. Dalej łącząc fakty przychodzi na myśl seria VIDIYO, która powstała w marcu 2021 roku (ile to już czasu minęło!) i zakończyła się w lipcu – pięć miesięcy później. LEGO ogłosiło, że zawiesza serię do 2023 roku, i postara się wyciągnąć z niej wnioski, tworząc wtedy jej następcę. LEGO Dreamzzz nawet pasuje mi do abstrakcyjnego obrazu tej serii. Zapewne utrzyma się na rynku przez 2-3 lata, jak Hidden Side, Chima, czy Monkie Kid lub Ninjago (znaczy te dwie serie zostały do tego stworzone, ale odniosły spory sukces). W sumie ta seria może okazać się absolutnie wszystkim.
Zdjęcie: https://www.lego.com/pl-pl/campaigns/kids/vidiyo